Šťastie je umenie

By | 13. augusta 2017

Život je umenie. Ľudský život je ako hudba, pieseň, obraz. Má svoje hĺbky aj výšky. Ak sa vedome snažíme o harmóniu, žijeme z pohľadu nášho ideálu a našej cesty k nemu, nakoniec sa ako celok vyvinie dobre a harmonicky. Môžeme ho prirovnať k obrazu. Má svoju perspektívu, z ktorej žijeme. Má kompozíciu, prvky, ktoré doň vkladáme a ktoré sú pre nás dôležité. Má svoju farebnosť, pestrosť života ovplyvňujúcu životný postoj.

Život by mal byť pestrý, farebný, radostný, bez zúženého pohľadu. Ako celok potom môže pôsobiť harmonicky alebo ako arteterapeutický obraz negatívnych emócií. Ako a z pohľadu čoho svoj život komponujeme, taký bude výsledok nášho diela na zemi. Všetko, čo potrebujeme na šťastný život, lásku, tvorivosť, slobodnú vôľu, je nám od vekov dané. Sme jedinečné bytosti a všetko je nám možné.

Čokoľvek si dokážeme predstaviť dokážeme aj vytvoriť. Čo je pre nás dôležité? Perpektíva z ktorej sa na svoj život a na život vôbec pozeráme, životný priestor, ktorý si vieme vytvoriť tak, aby sme zostali v kontakte so svojou nesmrtelnou dušou. A láska, tej nie je nikdy priveľa, aj tá najvyspelešia duša túži zažívať lásku na všetkých úrovniach, pozemskej aj nebeskej. A tiež radosť.  Radosť to je tvorba, keď niečo, čo sme sami vytvorili nás napĺňa čistou nespútanou radosťou  a uvedomujeme si jedinečnosť vlastnej existencie, nielen tu na zemi ale  aj vo Vesmíre. „Ja som“ je stvoriteľský princíp. Tip: skúste si potichu povedať Ja som… a ocente  všetky svoje dobré vlastnosti a talenty a ….zaplaví vás pocit sebaúcty a hodnoty.  „Kto som“ je cesta. „Aký  a čím chcem byť“ je otvorená budúcnosť.

Život je zázrak, pole všetkých možností. My sme zázračné duchovno materiálne bytosti a prišli sme na túto planétu šťastne žiť. Je krásna, modrá a plná energie. Je šťastím sedieť ráno v tráve a privítať prvé lúče slnka tichou meditáciou, ktorá vás spojí s energiami života, zeme a Vesmíru. Je šťastie byť zdraví a behať po lúke, zabávať sa s priateľmi, je štastie byť milovaní, milovať a naplno tvorivo žiť, zažívať harmóniu života. Zážitok meditácii a maľovania v prírode, tipy a rady ako sa zbaviť strachu a blokov a prebudiť v sebe vnútornú silu, vášeň pre život, rozvinúť svoj talent pre umenie, môžete zažiť na harmonizačných víkendoch, prednáškach, workshopoch a meditáciách meditačného systému Modrá planéta, jedinečných  autorských programoch Ivety Slobodníkovej. V Galérii ZIV Bratislava, Slovakia aj po celom svete.

Sme svetlá na ceste.

Láska a svetlo sú kľúče k šťastiu, kľúče od nádherného vesmíru.

S láskou

Iveta Slobodníková,

Pripravujeme obľúbenú akciu Harmonizačný víkend s výukou maľovania, tentokrát v Belušských Slatinách 13-15.10 2017. Sedemnásť hodín krásneho programu pre každého na výber kombinácia harmonizačného programu s vyučovaním plenérovej maľby so super tímom profesionálnych lektorov. Jedinečná akcia, iba v ZIV. Čoskoro nájdete na webe, svoj záujem nám už môžete písať na ziv@ziv.sk

www.ivetaslobodnikova.sk,      www.ziv.sk

 

Iveta Slobodníková
Najnovšie články od Iveta Slobodníková (zobraziť všetky)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *