Kurz arteterapie

Arteterapia je zážitkový kurz spontánneho maľovania, podporuje kreativitu a rozvíja schopnosť porozumieť vnútorným obrazom a myšlienkovo emočným vzorcom nášho konania, tomu, čo nás trápi, čo by sme chceli dosiahnuť. Naučí nás uvoľniť sa a vnímať život pozitívnejšie. Kurz je štvorstupňový, v auguste máte možnosť absolvovať prvý stupeň.

Kedy, kde a za koľko?

TERMÍN 1 pre začiatočníkov aj pokročilých-všetky stupne: T1 1-5.10, T2 19-23.11, T3 21-25.1.2019 okrem stredy (1,2,4,5.10, 4x2,5h, 17:00-19:30, pokročilí 17:30-20:00)

MIESTO: Galéria ZIV, Trenčianska 53, Bratislava - Ružinov

CENA: 80 eur

V ponuke je aj individuálna arteterapia, prípadne individuálny kurz  (termín si môžte dohodnúť na tel.č.0905255585)

Jedinečný intenzívny zážitkový kurz (5h), zážitok objavovania seba samého, autorský kurz, ktorý nájdete iba v ZIV. Čo na ňom zažijete? Relaxačnú meditáciu v ktorej zistíte, ktorý živel je vám najbližší a môže vás prekvapiť, že sa vôbec nemusí zhodovať so znamením v ktorom ste sa narodili. Vnútorná emočná energia sa prejavuje vo všetkých štyroch živloch v každom človeku a je jedinečná.

Dozviete sa ako spolupôsobia živly v každom z nás a vytvárajú spolu so svetonázorom a prežitými skúsenosťami povahu človeka, zažijete spontánne maľovanie s hudbou zamerané na temperament, kreativitu, prebudenie a rovnováhu vnútorných síl.  Každému živlu sa venujeme 1 h, posledná hodina kurzu je venovaná analýze, vysvetleniu a pochopeniu vnútorných obrazov, ktoré ste práve namaľovali.

Kreatívne spontánne maľovanie pôsobí relaxačnena telo, myseľ aj emócie. a spolu s hudbou a farbami umožní zistiť dynamiku vlastnej osobnosti. Kurz je určený pre každého, pre absolventov kurzu arteterapie, aj pre nových záujemcov. Keďže arteterapia je viac o pocitoch, nie o maľovaní, nemusíte vedieť maľovať na to, aby ste zažili tento jedinečný zážitok spontánnej kreativity.

Kurz Arteterapie 1,2,3,4

Arteterapia rozvíja kreativitu a schopnosť rozumieť vlastným emóciám a vnútorným obrazom. Spontánne maľovanie uvoľňuje stres a umožňuje uvedomiť si svoje pocity, skryté túžby, zbaviť sa tráum a blokov. Obrazový jazyk je najstarším jazykom na svete. Arteterapia vás naučí rozumieť samému sebe,  pochopiť čo vlastne v živote chceme a ako sa cítime. Skupinová arteterapia podporuje komunikáciu, toleranciu a zlepšuje vzťahy, zároveň umožňuje každému členovi skupiny možnosť vyjadriť sa hravou formou.

Chcete vedieť ako sa skutočne cítite, nie ako si myslíte, že to je, odstrániť nevedomé presvedčenia, ktoré blokujú prosperitu a dobré pocity? Potom je pre vás Arteterapia jedinečnou cestou do vnútra seba samého, cestou sebapoznania, svojich reakcií a túžob, cesta k rozvoju kreativity. Naučíte sa relaxovať s hudbou a farbami a zistíte, že vždy intuitívne siahnete po farbe a kreslíte tvary, ktoré najviac zodpovedajú vašim pocitom, naučíte sa pochopiť čo vám vaše podvedomie hovorí prostredníctvom vami namaľovaných obrazov. Rozumieť sebe samému je umenie, ktoré je nutné k tomu, aby sme rozumeli iným ľuďom a okolitému svetu. Vstúpte do sveta farieb, hudby a emócií a objavte svoje pravé ja. Uvoľnite traumy a objavte svoje túžby, talenty a svoju jedinečnú tvorivosť.

Kurz arteterapie je zážitkový, výnimočný, vyučuje sa touto formou iba v ZIV,  skladá sa zo 4 cyklov. Každý cyklus tvorí 5 lekcií ( spolu 10 hodín) a má špecifické tematické zameranie. Ideálne je najprv absolvovať prvý základný cyklus a potom môžete ostatné cykly absolvovať v ľubovolnom poradí. Piaty cyklus Arteterapia špeciál je zameraný na energie živlov, revitalizáciu tela, mysle a emócií tematickou maľbou, zistenie dynamiky svojej osobnosti a je možné ho absolvovať kedykoľvek, aj úplne na začiatku.

Čo sa na kurzoch naučíte.

Dozviete sa, čo je to arteterapia, ako na nás pôsobí, čo všetko ňou môžeme v živote riešiť, prečo je vhodná pre každého a najmä pre zdravých ľudí, ktorí sa chcú o sebe viac dozvedieť a ujasniť si svoje pocity a vnímanie sveta. Naučíte sa  základné arteterapeutické techniky. Ako prepojiť hudbu a relaxáciu s aktívnym maľovaním. Budete hravou formou farbami a tvarmi, abstraktnou maľbou, škvrnami a pod. vyjadrovať svoje pocity a na záver sa naučíte klásť si otázky k svojím obrázkom, aby ste pochopili zmysel toho, čo ste namaľovali. Nakoniec poskladáme obrázky jednotlivých účastníkov a vytvoríme posledný obraz, ktorý si môžete odfotiť na pamiatku.

Nemusíte vedieť maľovať a zažijete príjemné chvíle s hudbou, farbami a spolu s ostatnými účastníkmi sa dozviete viac o sebe samom, o obrazovej komunikácii a namaľujete si svoje originálne obrázky. Kurz je vedený ako skupinové maľovanie v príjemnom prostredí galérie.Všetok materiál a občerstvenie je zahrnuté v cene. Cykly na seba voľne nadväzujú, vždy s novými témami. Absolventi jednotlivých cyklov postupne zlepšujú schopnosť stotožniť sa s vnútornými obrazmi. Môžete absolvovať celý kurz (všetky 4 cykly) , alebo si vybrať len prvý cyklus. Je potrebné absolvovať prvý cyklus s úvodnou teóriou a potom môžete pokračovať ktorýmkoľvek z vyšších cyklov. .

1. cyklus arteterapie

Program prvého cyklu:

  1. lekcia: základy vizuálnej komunikácie, relaxácia s hudbou a farbami
  2. lekcia: projekcia pocitov
  3. lekcia: ako vnímam samého seba
  4. lekcia: rozvíjanie sebaúcty
  5. lekcia: zmysly a pohyb

Údaje pre platbu za kurz:

Pre registráciu pobytu prosím vyplňte formulár a následne uhraďte sumu kurzu na náš bankový účet:

Suma kurzu: 80 €

Číslo účtu ZIV v Tatrabanke: 2628 71 2029/1100
IBAN: SK98 1100 0000 0026 2871 2029

Poďte zažiť tento kurz, obsaďte si svoje miesto.